Co se (ne)vyplatí nakupovat na portále Aukro.cz?

Plánujete začít nakupovat na portále Aukro.cz, ale nevíte, co se vyplatí kupovat a co ne? Dobrá otázka, na tuto problematiku máme dva aspekty, podle kterých bychom se, být vámi, rozhodovali.

Co kupovat na portále Aukro.cz?

Co se vyplatí nakupovat na portále Aukro.cz

Cena

První proměnná, o které jsme mluvili, je cena. V tomto případě se většinou budete pohybovat na nižší úrovni, než u klasických e-shopů. Je to logické, protože na Aukru najdete často použité nebo rozbalené produkty. Takové produkty se obvykle prodávají levněji, než normálně, a k tomu je na Aukru možnost věci vydražit od jedné koruny. Sami si tak můžete říct, kolik jste ochotni zaplatit a podle toho stanovit svoji cenu a výši nabídky.

Krizový scénář

Nízké ceny jsou lákávé, tak lákavé, že si často nevybavíme krizový scénář, který může nastat. Obzvlášť u dražších produktů vždy víte, že se máte na koho obrátit, když nakoupíte v kamenné prodejně nebo klasickém eshopu. Jedná se totiž o firmy, které takto reálně vydělávají peníze a proto mají (většinou) i podporu, která řeší problémy s produkty a reklamace. Takové firmy se dívají na zákazníky z dlouhodobého hlediska, proto vám rádi vyjdou vstříc, abyste u nich nakoupili znovu.

Na druhou stranu u jedince, který se potřebuje zbavit něčeho, co už nepotřebuje, tato motivace chybí. A to je důvod, proč doporučujeme, abyste na Aukru nenakupovali dražší věci nebo alespoň se zárukou.

Co se tedy vyplatí kupovat na potále Aukro.cz?

Pomocí ceny a krizového scénáře, jsme dali dohromady příklady kategorií produktů, které se na Aukru vyplatí nakupovat. Alespoň z našeho pohledu.

Oblečení

Oblečení je asi nejpopulárnějším segmentem, který se na Aukru prodává. Často zde najdete nové věci, které někomu velikostně nesedí a chce se jich zbavit. V takovém případě dokážete nakoupit opravdu kvalitní a značkové věci za skvělou cenu. Jen je důležité si dát pozor na velikost, aby poté nevznikly zbytečné komplikace s nákupem. Většina prodejců má na prodejní stránce tabulku s velikostí, kterou se doporučujeme řídit. Vše by pak mělo být v pořádku.

Elektronika

Záměrně nechceme specifikovat, jakou elektroniku máme na mysli. Je to proto, že má každý z nás jiné podmínky pro nákup a každá transakce zboží je jiná. Z toho důvodu necháme na vás, zda budete ochotni si přes Aukro objednat mobilní telefon za tisíce korun někdy i bez záruky, nebo zůstanete jen u drobnější elektroniky, která nevyjde na víc, než pár stovek.

TIP: Aukro se opravdu snaží eliminovat podvodné prodejce, proto nechcem, aby tento článek vyzněl nějak negativně. Právě naopak, na Aukru nakoupíte v drtivé většině případů velmi kvalitní zboží za nižší ceny a vše probíhá bez problémů.

Co zde neseženete nebo je lepší to nakoupit jinde?

Podle našich zásad máme i dva příklady, kdy bychom se pro nákup rozhodli jinde, než právě na portále Aukro.cz. Prvním z nich je nákup vybavení, se kterým obvykle potřebujete nějakým způsobem poradit. Jako takový příklad může být již zmíněný nákup mobilní klimatizace. První důvodem je, že se nejedná o pár korun, ale o větší zásah do rodinného rozpočtu, druhou věcí je právě poradenství. Z toho důvodu doporučujeme nakupovat mobilní klimatizace u ověřených prodejců, jako je Vzdušín.cz, kde najdete široký výběr klimatizací. Hitem tohoto roku je klimatizace Olimpia Splendid Dolceclima+.

Jako další příklad uvedeme rekonstrukci koupelny. Produkty, které budete potřebovat, jsou na portále Aukro.cz, většinou v omezeném množství, nebo je tam vůbec nenajdete. A stejně jako je tomu u klimatizací, ani u rekonstrukce koupelny se, pokud nejste kutil, neobejdete bez poradenství. Z toho důvodu doporučujeme nakoupit například na Levná-koupelna.cz, kde si objednáte vše na jednom místě a dostanete i potřebnou zákaznickou podporu.

Závěr

To jsou doporučení od nás, jak nakupovat na portále Aukro.cz, můžete je brát v potaz, nebo nemusíte, to je jen na vás. Stejně nakonec platí, že nejlepší je vlastní zkušenost!

Napsat komentář